انواع تركمتر و گشتاورسنج مورد نياز نمايندگي هاي مجاز

امتیاز:

اين اطلاعيه فني توسط شركت ايرانخودرو تهيه شده است و در آن انواع توركمتر هاي به كارفته در تعميرات خودرو و موارد استفاده آنها ذكر شده است

بمنظور جلوگیری از لقى اتصالات و حفظ ایمنی و دوام عملکرد قطعات ، ضروریست همه نمایندگان مجاز به ابزارهای عمومی ذیل مجهز گردند .

1. ترکمتر جهت سفت نمودن گشتاورهای پایین : از این نوع ترکمترها که در محدوده گشتاور (Nm)2 تا (Nm) 25کار میکنند و دارای حداکثر خطای 0/1 (Nm) می باشند، در مواردی مانند محکم نمودن پیچهای قالپاق سوپاپ ، ضامن سوپاپ و ... استفاده میگردد.

2.ترکمتر جهت سفت نمودن با گشتاورهای متوسط: از این نوع ترکمتر ها جهت سفت نمودن پیچ های با گشتاور در محدوده (Nm)20تا (Nm)200 استفاده میگردد و باید دارای خطای بیشتر از (Nm)1 نباشد و در مواردی همچون سفت کردن کپه های ثابت میل لنگ و پیچهای نگهدارنده دور کرانویل و ... استفاده میگردد.

3.ترکمتر جهت سفت نمودن گشتاورهای بالا :

از این ترکمترها بمنظور سفت کردن پیچهایی استفاده میگردد که نیاز به گشتاوری در محدوده (Nm)75 تا(Nm)400 باشند و حداکثر دارای خطای یک (Nm) باشد مانند سفت نمودن مهره پلوس و مهره توپی عقب و ....

4 گشتاور سنج دارای شاهین نشانگر از این ابزار که دارای قابلیت اندازه گیری گشتاور مورد نیاز جهت باز نمودن پیچها نیز می باشد جهت تست عملکرد سیبک خودرو  ، در محدوده بین (Nm) 1 / 6تا(Nm) 8 و با حداکثر خطای 04 (Nm) استفاده می گردد.

سازنده: ايرانخودرو
نظرات
یک نظر برای این محصول بنویسید!
نام
پست الکترونیک
لطفاً نظر بدهید
امتیاز برای محصول
Copyright www.webdesigner-profi.de