راهنماي تعميرات و سرويس ترمز هاي سمند

امتیاز:

اين مستند در 43 صفحه توسط ايرانخودرو تهيه شده است و در آن فهرست زير را مشاهده مي كنيد:

ترمزهای جلو اطلاعات فنی

گشتاور سفت کردن پیچ ها

دیسک ترمز

لنت ترمز

مشخصات فنی

نمای کلی سیستم

اجزاء کالیپر جلو تنظیم و تعویض

لوله ها و شیلنگ های ترمز

هواگیری سیستم ترمز

لنت های ترمز چرخ جلو

کالیپر ترمز جلو

دیسک ترمز

سیلندر اصلی

بوستر ترمز

پدال ترمز

کلید چراغ خطر عقب

ترمزهای عقب

اطلاعات فنی

کاسه چرخ عقب

مشخصات فنی

اجزاء تشکیل دهنده ترمز عقب

اجزاء ترمز دستی تنظیم و تعویض

پیاده و سوار کردن کفشک های ترمز

پیاده و سوار کردن سیلندر چرخ بررسی و تنظیم ترمز دستی

پیاده کردن کابل اولیه ترمز دستی

پیاده کردن کابل های ثانویه ترمز دستی

پیاده کردن اهرم ترمز دستی

در زير بخشي از متن را مشاهده مي كنيد:

مشخصات فنی

نمای کلی سیستم

سیستم ترمز از نوع هیدرولیکی بوستر دار است خودرو دارای ترمز دیسکی در چرخهای جلو میباشد. برای چرخهای عقب ترمزهای کاسه ای نصب شده است. کفشک های ترمز عقب توسط پیستون ترمز عمل میکنند. چرخها دارای شیر رگلاتور تنظیم فشار هستند که فشار هیدرولیکی اعمال شده بر روی چرخهای عقب را کنترل میکنند. شیرهای تنظیم کننده در جلوگیری از قفل کردن چرخهای عقب در مواقع ترمز ناگهانی و اضطراری کمک میکنند. توسط یک مکانیزم خودکار، ساییدگی کفشک های ترمز بطور اتوماتیک تنظیم و جبران می شود. در اثر استفاده از ترمز، كفشک های ترمز ساییده میشوند، در این حالت بطور اتوماتیک سیستم تنظیم کننده فعال می شود و بطور موثر وضعیت کفشک های ترمز را تغيير میدهد تا فاصله خالی تا كاسه جبران شود. ترمز دستی دارای یک سیستم مستقل مکانیکی در ترمز چرخهای عقب میباشد.

بخش دوم:

هواگیری سیستم ترمز

احتیاط: روغن ترمز سمی است، در صورت تماس با پوست آنرا فورا و بطور کامل بشوئید و پاک کنید، در صورت ورود روغن به دهان با چشم فورا به پزشک مراجعه نمایید. بعضی از انواع روغن ترمز آتش زا هستند و در تماس با قطعات داغ احتمال آتش سوزی وجود دارد. در زمان تعمیر سیستمهای ترمز، توصیه میشود آنها را آتش زا فرض نموده و احتیاط لازم را مانند هنگامیکه با بنزین کار میکنید، رعایت نمایید. روغن ترمز همچنین عامل موثر پاک کننده رنگ نیز میباشد و به اجناس پلاستیک خسارت وارد میکند و اگر مقداری از روغن ریخته شد، باید فورا با مقدار فراوان آب تازه شستشو شود. بالاخره اینکه روغن ترمز رطوبت هوا را جذب میکند و روغن های کهنه ممكن است آلوده شده باشند و مناسب برای استفاده نباشند. در زمانیکه روغن ترمز را تعویض یا به سیستم اضافه میکنید، همیشه از نوع توصیه شده استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که از یک ظرف تازه باز شده، تهیه شده باشد. دستور العمل عمومی

١- عملکرد صحیح هر نوع سیستم ترمز قط پس از خارج کردن هوا از داخل قطعات و مدار سیستم امکان پذیر میباشد. عمل هواگیری از طریق پیچ هوا گیری در سیستم انجام میگیرد.

۲- در زمان عملیات هواگیری، فقط روغن ترمز تمیز و استفاده نشده از نوع توصیه شده را اضافه نمایید. از روغن ترمزی که برای هواگیری بکار رفته است، هرگز دوباره استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع عملیات هواگیری، روغن هیدرولیک کافی در دسترس داشته باشید.

٣ - اگر احتمالا هرگونه روغن نامناسب و اشتباه در سیستم وجود داشته است، قطعات و سیستم ترمز میبایستی توسط روغن تمیز و مناسب کاملا شستشو گردد و قطعات آب بندی کننده اجزاء سیستم میبایست با قطعات جدید تعويض شوند.

۴- اگر مقداری از روغن سیستم بدلیل نشتی از دست رفته است و یا هوا وارد سیستم شده است، اطمینان حاصل کنید که قبل از ادامه عملیات هواگیری نقص موجود را رفع نمایید.

۵ - خودرو را در زمینی مسطح پارک کنید و موتور را خاموش کنید و دنده را در وضعیت دنده یک یا دنده عقب قرار دهید سپس پشت چرخها مانع قرار دهید و ترمز دستی را آزاد

کنید.

۶- تمام شیلنگ ها و لوله ها را بازرسی کنید تا از محکم بودن آنها در جای خود اطمینان یابید و اتصالات محکم باشند و پیچ مخصوص هواگیری بسته باشد. اطراف پیچ های مخصوص هواگیری را از هرگونه آلودگی پاک کنید.

۷- درب مخزن روغن ترمز را بردارید و مخزن روغن را تا سطح حداکثر پر کنید درب را در جای خود بگذارید ولی آن را محکم نکنید و بخاطر داشته باشید که سطح روغن در مخزن را در حدی بالاتر از تمام مدت عملیات هواگیری حفظ کنید، در غیر اینصورت احتمال ورود هوا به سیستم وجود دارد.

ترتیب هواگیری هواگیری باید به گونه ای انجام شود تا از خروج تمام هوای سیستم اطمینان حاصل گردد. ترتيب هواگیری متداول سیستم ترمز A) چرخ عقب سمت راست B) چرخ جلو سمت چپ C) چرخ عقب سمت چپ D) چرخ جلو سمت راست

سازنده: ايرانخودرو
نظرات
یک نظر برای این محصول بنویسید!
نام
پست الکترونیک
لطفاً نظر بدهید
امتیاز برای محصول
Copyright www.webdesigner-profi.de