اطلاعیه فنی تعویض فیلتر بنزین داخل باک سوزوکی گراند ویتارا

امتیاز:

این اطلاعیه فنی توسط شرکت ایرانخودرو در 3صفحه  و به صورت کاملا تصویری تهیه شده است و مطالب آن را در زیر مشاهده می کنید:

ابزار جازن و در آورنده فیلتر بنزين داخل باک (کد اختصاصی: ۲46.6۰۰۸)

شرح نیاز به ابزار مخصوص

در صورت کثیف شدن فیلتر بنزین در اثر رسوبات یا آشغال در داخل باک بنزین، باید اقدام به تعویض فیلتر بنزین نمود. قبلا این امر بدلیل در دسترس نبودن فیلتر و عدم وجود ابزار مخصوص مربوطه - امکان پذیر نبود و بنا بر پیشنهاد شرکت سوزوکی، در صورت کثیف شدن فیلتر بنزین می بایست باک بنزین بطور کامل تعویض می گردید.

اما با استفاده از ابزار مخصوص طراحی شده، امکان تعویض فیلتر بنزین فراهم می گردد. (تصاویر ذیل)

موقعیت فیلتر بنزین در داخل باک بنزین همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می گردد فیلتر بنزین تقریبا در زیر سوراخ کوچک باک بنزین و نزدیک به کف باک قرار دارد و سوراخ بغل آن به سر" لوله مکش بنزین از محفظه دوم" و گیره جانبی آن به بدنه لوله، نصب می باشد.

نحوه استفاده از ابزار مخصوص

الف) روش در آوردن فیلتر بنزین

1. باک بنزین را بطور کامل از روی خودرو باز کرده و بنزین آنرا کاملا تخلیه نمایید. (به راهنمای تعمیرات سوزوکی، بخش سیستم سوخت رسانی و قسمت"باز و طریقه نصب باک بنزین" مراجعه گردد)
۲. چراغ قوة جیبی را از طرف سوراخ بزرگ روی باک، بداخل باک برده تا امکان دیدن فیلتر بنزین از طرف سوراخ کوچک باک، مهیا گردد.
٣. ابزار مخصوص را بداخل سوراخ کوچک باک برده و در محل نشان داده شده در تصویر قرار می دهیم و با اعمال فشار به دسته ها، در خلاف جهت یکدیگر، فیلتر را از جایش (از سر لوله مکش بنزین) بیرون آورده و سپس آنرا از طرف سوراخ بزرگ باک بیرون بیاورید.

ب) روش جازدن فیلتر بنزین

1.چراغ قوة جیبی را از طرف سوراخ بزرگ روی باکی، بداخل باک برده تا امکان دیدن فیلتر بنزین از طرف سوراخ کوچک باک، مهیا گردد.
۲. فیلتر بنزین را بر روی ابزار مخصوص سوار کرده( تصویر ۱) و آنرا از طرف سوراخ کوچک ( تصویر ۲) بداخل باک ببرید.
٣. ابزار مخصوص را در محل نشان داده شده در تصویر قرار داده و با اعمال فشار به دسته ها در جهت یکدیگر، فیلتر را در جایش (در سر لوله مکش بنزین)جا بزنید. در صورت جا خوردن صحیح فیلتر بنزین و شنیدن صدای تیک " در واقع سوراخ فیلتر در سر لوله مکش و گیره فیلتر بر روی بدنه لوله مکش بنزین جا خورده است.

سازنده: ايرانخودرو
نظرات
یک نظر برای این محصول بنویسید!
نام
پست الکترونیک
لطفاً نظر بدهید
امتیاز برای محصول
Copyright www.webdesigner-profi.de